BİZ KİMİZ

Teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmeler, hayatın her alanında köklü değişimleri de beraberinde getiriyor.

Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Gelecek 5.0… İçinde bulunduğumuz döneme nereden bakıldığına bağlı olarak farklı isimler verilse de herkesin mutabık olduğu bir gerçek var; yeni bir dijital çağ başladı, başlıyor…

Günlük hayatımıza yeni teknolojileri çok hızlı alıyor ve kullanmaya başlıyoruz. Nesnelerin interneti, yapay zeka, arttırılmış gerçeklik hepimizin hayatına çoktan temas etmeye başladı ve biz kendimizi çok hızlı şekilde yeni çağa uyumlu hale getirebiliyoruz.

Peki işiniz ne durumda? Şirketiniz bu değişimin neresinde?

Değişime seyirci mi kalıyorsunuz, değişimi takip mi ediyorsunuz? Yoksa değişim rüzgarını yelkenlerinize doldurup bu dönemi fırsata çevirebiliyor musunuz?

Biz, iş uygulamaları konusunda uzun yıllardır edindiğimiz süreç tecrübesini en yeni yazılım teknolojilerini kullanarak, müşterilerimize değer katacak çözümler geliştirmek isteyen, iş sorunlarına birazcık farklı bakan yeni bir ekibiz.

Smartera’ yı yeni dijital çağda firmaların ihtiyaç duyacakları iş uygulamalarını geliştirmek ve sorunlara bugüne kadar olduğundan daha farklı ve akıllı çözümler üretmek için kurduk.

Çünkü biliyoruz ki yeni dönemde eski ekonominin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş dünün iş süreçleri ve dünün yazılımlarıyla devam etmek mümkün olmayacak.

Smartera ekibi olarak iş yazılımları ile ilgili genel yaklaşımımız şu şekilde;

  • Yazılım projeleri yıllar boyu sürmek zorunda değil. Her şey o kadar hızlı değişiyor ki proje bittiğinde ortaya çıkan ürün eskimiş olmasın.
  • Bazı dönüşümler yıllarca sürebilir ama mutlaka daha erken kullanıma alınabilecek küçük parçalardan oluşuyordur. Sadece biraz daha dikkatli analiz edilmeli.
  • Büyük anlaşmalar yapmak yerine riski azaltacak şekilde küçük parçalar için esnek sözleşmeler projenin başarısını doğrudan etkiler. ( İki taraf da memnunsa iş neden devam etmesin)
  • Ancak projenin başarısı en çok projede çalışanların mutluluğuna bağlıdır. Keyifle kodlanmış bir ürünü muhtemelen keyifle kullanacaksınız.
  • Kullanıcılar daha azına ve daha zoruna ikna etmek yerine onların hayatlarını kolaylaştıracak özelliklere yoğunlaşın. Kullanıcı mutsuzsa projenin başarısından söz edilemez.
  • Bugün 100 müşteriye göre kurulan sistem 10.000 müşteriye ukaşıldığında da aynı şekilde çalışabilir mi? Yeni yazılımınızı nasıl ölçeklendireceğinizi önceden planlayın. Belki de Cloud-Native teknolojilerine daha yakından bakmalısınız.
  • Yazılımınız ne kadar esnek? Sınırlı sayıda ürün ve hizmet çeşitliliği için oluşturulan iş süreçleri siz büyüdükçe aynı kalmayacak.
  • Yazılımınızı işletmek için firmanızda sunucu bulundurmanız yasal zorunluluk değilse, bulutun sağladığı kolaylıklardan neden yararlanılmasın?
  • Zaman ve mekandan bağımsız çalışmanın öneminin daha iyi anlaşıldığı bu dönemde SaaS yazılımlara şans vermenin zamanı gelmedi mi?
  • Son olarak; Eğer şirketinizde yeni fikirleri hayata geçirirken kullandığınız iş uygulamalarının sizi yavaşlattığını düşünüyorsanız yeteri kadar yenilikçi olamazsınız.